Letní kemp Mezi Vlky 2020

Termín 12.7. – 18.7.2020

Letní kemp pro kluky – II. ročník

Vedoucí kempu „Mezi Vlky“

Ing. Daniel Dobiáš

Manžel skvělé ženy, otec 2 krásných dcer, povoláním napůl geograf, napůl ajťák. Od 14ti let členem skautského oddílu, bohaté zkušenosti s vedením dětských, zejména chlapeckých, skupin na táborech i během školního roku. Posledních cca 10 let spolupráce s mosteckými skauty. Obdivovatel, užívač a vyznavač hor, počínaje těmi svými Krušnými, cestování, dobré muziky. Objevovatel a fanda mužských kruhů a principů.

Proč zrovna „Mezi vlky“?

Na začátku bylo jen hledání jednoduchého, snadno zapamatovatelného a lákavého jména pro akci.
Vlk většinou ale bývá představován v pohádkách a/nebo předsudcích jako zlý, krvežíznivý tvor, takřka stroj na zabíjení, často ale i jako hloupý – kdo by se po snězení babičky nakláněl se zašitým břichem plným kamenů do studny?!
„Miluj svoji rodinu, starej se o ni, nikdy se nevzdávej a nikdy si nepřestávej hrát – to jsou zásady vlků“ (E. H. Radinger). Pozorování vlků předsudky vyvrací a dokládá, že jde o tvory s pozoruhodným charakterem zaměřeným na rodinu a silné vzájemné svazky obecně, na hry a komunikaci, ale že umějí i plánovat a snít, být trpěliví a pozorní, umějí pracovat i s neúspěchem, dokonce i se smrtí. A ve vlčí smečce jde o silné, organizované a inteligentní společenství s obrovskou schopností přežití. Ne náhodou býval vlk posvátným tvorem mnoha přírodě blízkých národů.
A tak pouhé hledání názvu nakonec dvěma slovy pojmenovalo celkem výstižně záměr tohoto kempu.

Opravdu jen pro kluky?

Ano. I muži mají své dny. I kluci můžou mít jen svůj kemp… S často protichůdnými tlaky společnosti a okolí a bez prostoru pro vlastní sny, prožitky a cíle se vyrovnat nebývá snadné ani pro většinu dospělých. V partě kluků se ale vztahy většinou poskládají jinak, než ve skupinách (nic ve zlém!) smíšených. Kluci se nemusejí „předvádět“ před holkami, kluci se nemusejí podvolovat ženským autoritám – učitelkám, matkám, sestrám, babičkám. Na druhou stranu na tyto ženy ani nemohou delegovat svoje povinnosti, potřeby, problémy. Musí se spolehnout sami na sebe a na svojí „smečku“. V takovém společenství se mohou lépe soustředit jak na sebe, tak i na vztahy a pouta se zbytkem, vytvořit si vazby a důvěru k ostatním, ale nemít ani ostych si o pomoc říci, nebo ji přijmout. A protože klučičí a mužský princip jsou/mají být odlišné od dívčího a ženského, budeme si na kempu užívat právě jen čisté společenství kluků a mužů.

Jak to bude probíhat?

Týdenní letní kemp pro kluky. Kemp záměrně. Nebudeme tábořit (snad jen s výjimkou nějaké části programu), takže nebudeme „táborníci“. Důraz bude kladen na dílčí prožitkové aktivity, podle zájmů, podle možností, podle chutí, ale třeba i podle počasí. Na hry pro zábavu ale i pro posílení důvěry a sebedůvěry, na aktivity tvůrčí, na poznávání sebe a svých mezí a dovedností, na postarání se o sebe, na poznávání nových věcí nebo aktivit, se kterými se nesetkávají úplně každý den. Na kemp budou zváni během týdne zajímaví muži, kteří mají klukům co nabídnout, kteří něčeho dosáhli a mají to srovnané a mohou být pro řadu lidí vzorem. Setkání a aktivity by měly být pestré, přínosné fyzicky i duševně (nástin: bojové tance, dýchání a otužování, válečný veterán, přežití, hudba, osobní rozvoj a úspěch, bojová umění…).

Důležité informace

Jako variabilní symbol VŽDY používejte prvních šest číslic rodného čísla dítěte + v popisu „mezi vlky“ + jméno dítěte. Storno poplatek v době prázdnin je 50% z ceny pobytu, za nemocné dítě lze poslat náhradníka. Zrušení pobytu den před začátkem nebo v době konání není možné nijak finančně kompenzovat a nárok na vrácení peněz zaniká. Za přihlášené dítě, které se pobytu nemůže zúčastnit, je možné poslat jiné dítě a to i v průběhu tábora. Místo na setkání je vám závazně rezervováno až po zaplacení zálohy.
„Hlavní vedoucí“ setkání má potřebné zkušenosti pro konání dětských i jiných akcí a táborů, na táboře je vždy osoba způsobilá vykonávat funkci zdravotníka zotavovacích akcí. Možnost osobního kontaktu na schůzce k táboru (9.4.)

Stravování:

5x denně, česká kuchyně + po celý den zajištěn pitný režim. Vlastní hrneček s sebou.

Ubytování:

patrové prostorné chatky – postele lze přehazovat dle počtu a momentální potřebě kluků být spolu

Doprava:

nezajištěna – kluci se budou sjíždět z dalekého okolí, budeme se snažit koordinovat spolujízdu

Sraz a ukončení:

Sraz dne 12.7. v mezi 17.00 – 18:00 hod přímo na tábořišti na Kalku
Vyzvedávání kluků: dne 18.7. mezi 10-11 hod opět na tábořišti

Důležité:

Na tábořišti každý předá: desky nebo obálku se jménem, kde bude:
  • originál přihlášky
  • průkazka pojišťovny
  • očkovací průkaz (JPP)
  • podepsaná bezinfekčnost
  • pokud váš syn bere nějaké léky – léky podepsané a napsané dávkování
  • !!! potvrzení od lékaře – zdravotní způsobilost !!!

Závazná přihláška

Letní pobyt Mezi vlky je již naplněn. Volná místa pouze na dotaz. Děkujeme

Důležité informace

Termín od 12.7. - 18.7.2020

3 900,-
  • Pro kluky od 10 do 16 let

Dokumenty ke stažení