Letní kemp Mezi Vlky 2021

Termín 18.7. – 24.7.2021

Letní kemp pro kluky – III. ročník

Vedoucí kempu „Mezi Vlky“

Ing. Daniel Dobiáš

Manžel skvělé ženy, otec 2 krásných dcer, povoláním napůl geograf, napůl ajťák. Od 14ti let členem skautského oddílu, bohaté zkušenosti s vedením dětských, zejména chlapeckých, skupin na táborech i během školního roku. Posledních cca 10 let spolupráce s mosteckými skauty. Obdivovatel, užívač a vyznavač hor, počínaje těmi svými Krušnými, cestování, dobré muziky. Objevovatel a fanda mužských kruhů a principů.

Proč zrovna „Mezi vlky“?

Na začátku bylo jen hledání jednoduchého, snadno zapamatovatelného a lákavého jména pro akci.
Vlk většinou ale bývá představován v pohádkách a/nebo předsudcích jako zlý, krvežíznivý tvor, takřka stroj na zabíjení, často ale i jako hloupý – kdo by se po snězení babičky nakláněl se zašitým břichem plným kamenů do studny?!
„Miluj svoji rodinu, starej se o ni, nikdy se nevzdávej a nikdy si nepřestávej hrát – to jsou zásady vlků“ (E. H. Radinger). Pozorování vlků předsudky vyvrací a dokládá, že jde o tvory s pozoruhodným charakterem zaměřeným na rodinu a silné vzájemné svazky obecně, na hry a komunikaci, ale že umějí i plánovat a snít, být trpěliví a pozorní, umějí pracovat i s neúspěchem, dokonce i se smrtí. A ve vlčí smečce jde o silné, organizované a inteligentní společenství s obrovskou schopností přežití. Ne náhodou býval vlk posvátným tvorem mnoha přírodě blízkých národů.
A tak pouhé hledání názvu nakonec dvěma slovy pojmenovalo celkem výstižně záměr tohoto kempu.

Opravdu jen pro kluky?

Ano. I muži mají své dny. I kluci můžou mít jen svůj kemp… S často protichůdnými tlaky společnosti a okolí a bez prostoru pro vlastní sny, prožitky a cíle se vyrovnat nebývá snadné ani pro většinu dospělých. V partě kluků se ale vztahy většinou poskládají jinak, než ve skupinách (nic ve zlém!) smíšených. Kluci se nemusejí „předvádět“ před holkami, kluci se nemusejí podvolovat ženským autoritám – učitelkám, matkám, sestrám, babičkám. Na druhou stranu na tyto ženy ani nemohou delegovat svoje povinnosti, potřeby, problémy. Musí se spolehnout sami na sebe a na svojí „smečku“. V takovém společenství se mohou lépe soustředit jak na sebe, tak i na vztahy a pouta se zbytkem, vytvořit si vazby a důvěru k ostatním, ale nemít ani ostych si o pomoc říci, nebo ji přijmout. A protože klučičí a mužský princip jsou/mají být odlišné od dívčího a ženského, budeme si na kempu užívat právě jen čisté společenství kluků a mužů.

Jak to bude probíhat?

Týdenní letní kemp pro kluky. Kemp záměrně. Nebudeme tábořit (snad jen s výjimkou nějaké části programu), takže nebudeme „táborníci“. Důraz bude kladen na dílčí prožitkové aktivity, podle zájmů, podle možností, podle chutí, ale třeba i podle počasí. Na hry pro zábavu ale i pro posílení důvěry a sebedůvěry, na aktivity tvůrčí, na poznávání sebe a svých mezí a dovedností, na postarání se o sebe, na poznávání nových věcí nebo aktivit, se kterými se nesetkávají úplně každý den. Na kemp budou zváni během týdne zajímaví muži, kteří mají klukům co nabídnout, kteří něčeho dosáhli a mají to srovnané a mohou být pro řadu lidí vzorem. Setkání a aktivity by měly být pestré, přínosné fyzicky i duševně (nástin: bojové tance, dýchání a otužování, válečný veterán, přežití, hudba, osobní rozvoj a úspěch, bojová umění…).

Závazná přihláška

Step 1 of 2
//
Musí být odlišný od výše uvedeného. V případě, že se nedovoláme na první kontakt použijeme i tento.

Důležité informace

Termín od 18.7. - 24.7.2021

4 300,-
  • Pro kluky od 10 do 16 let

Dokumenty ke stažení