Přechodový rituál pro chlapce, dívky a jejich rodiče 2024

Termín 20.8. – 25.8.2024

stáhněte si podrobné informace zde na straně vpravo dole

Prostor a čas vytvořený pro podporu a uznání růstu našich dětí…

Pro chlapce, dívky a jejich rodiče
Přechodové rituály vnímáme jako velmi důležitý krok v životě každého z nás. Nesou v sobě pozornost na změny a důležité životní období, pomáhají nám ukotvit se v nových rolích i potřebách. Přechodový rituál má přinést uvědomění, prožití a uctění mezníku, jímž naše děti prochází na své cestě z dětství do rané dospělosti. Uznání přechodu dítěte v dívku a chlapce a uznání přechodu chlapce a dívky v mladého muže a mladou ženu je jedním z předpokladů pro to, aby další fázi života přijaly a cítily se v ní dobře. Naše role je doprovodit je na tento práh, podpořit je a uznat jejich proměnu.

Zdeněk Kálecký

Jmenuji se Zdeněk Kálecký. Jsem muž a je mi 40 let. Jsem otcem syna 6 let a dcery 4 roky. Zájmu o lidské zdraví se věnuji 20 let, kdy jsem nastoupil na tříletou školu Kidokai shiatsu akademi. Od té doby se aktivně věnuji péči o fyzické tělo skrze celostní masáže. Proto, aby se člověk cítil zdravý, práce pouze s fyzickým tělem nestačí. Do vědomí je třeba zahrnout „práci“ s emocemi, myslí, vztahovost, ale i spirituální život. Tato práce vyžaduje kontinuální vzdělávání a rozšiřování vlastních kompetencí.
V roce 2017 jsem nastoupil do výcviku od Mužského kruhu, kde jsem poprvé zažil vědomě řízený přechodový rituál zvaný Vision Quest. V projektu jsem zůstal dodnes a zároveň absolvoval 3letý kurz Průvodce Vision Questem.
V roce 2020 jsem absolvoval kurz Přechodové rituály pro chlapce a dívky od Arne Rubinsteina, který je v této oblasti naprostou kapacitou a jeho metody následují tisíce lidí po celém světě.
V roce 2021 jsem absolvoval facilitační výcvik Rodinných her u Andreje Karimova.
Absolvoval jsem pět Vision Questů, u třech asistoval a dva plně vedl.
Prošel dvěma facilitačními výcviky jako asistent a lektor. Facilituji a organizuji jak mužské, tak mužsko-ženské kruhy.
Asistoval jsem u jednoho přechodového rituálu pro chlapce a dívky ve vzoru Arne Rubnsteina.
Děti jsou naše budoucnost a přechodové rituály jsou jim v dospívání velmi nápomocné v pochopení sebe samotných a svých rolí ve společenství, v přijetí sebe samotných. Nasměrovat svou pozornost k dětem a přechodovým rituálům mi dává hluboký smysl.

Alena Jiráková

Jmenuji se Alena Jiráková, je mi 44 let a mám 3 děti.
Vyrostla jsem ve skautském oddíle, který jsem později vedla. Skauting je dodnes součástí mého života, stojím za založením dalších dvou oddílů, v jednom z nich stále působím jako vedoucí. Mládí jsem strávila v lese a propojení s přírodou je pro mě v životě velmi důležité.
Po narození naší dcery prošel můj život velkou transformací, jedním z důsledků bylo založení organizace Centrum radost, z.s., kde jsem začala pořádat tábory a akce pro děti s respektujícím přístupem.
V letech 2020 – 2022 jsme prošla výcvikem Tamary Melissy v provázení transformačními rituály na Cestě ženy.
V Roce 2022 jsme absolvovala facilitační výcvik Rodinných her u Andreje Karimova.
V roce 2022 jsem absolvovala seminář Sebepoškozování a sebevražedné chování u dětí a adolescentů.
Mým velkým snem je navrátit přechodové rituály do našich běžných životů tak, aby se staly jejich přirozenou součástí. Mám zkušenosti s přechodovýi rituály svých dětí, které jsme pořádali dle svého nejlepšího vědomí sami s mužem, a vidím, jak velmi přínosné to pro naše děti, nás samotné i celou naši rodinu bylo. Vnímám, jak moc by nám tenkrát pomohlo, kdybychom takový rituál mohli absolvovat ve skupině podobně smýšlejících lidí, s jejich podporou a pod zkušeným vedením.
A toto podpůrné zázemí pro rituál bych moc ráda zprostředkovala vám a vašim dětem.

Obecné informace

Jak bude rituál probíhat?

• rekapitulace dosavadního života v malých, věkově blízkých skupinkách s podporou průvodců
• přechod skrze práh do posvátného prostoru
• výzva samoty a spojení se sebou samými odpovídající věku (probíhá v blízkém lese, bezpečnost je zajištěna)
• vítězný návrat do nové dospělejší fáze života
• uznání, uctění a oslavení, honorace, iniciace
• tvoření životní vize pro další období života
Je to důležitý krok pro samotné děti a mladé lidi, kteří si díky rituálu a objevování dospělejší verze sebe sama mohou uvědomit svůj posun, dotknout se svých nových kompetencí, hlouběji si uvědomit své místo v rodině i společnosti. Ruku v ruce s uznáním tohoto přerodu přichází kromě nových možností také větší zodpovědnost, se kterou je potřeba se seznámit a postupně přijmout. To k přerodu, k novým možnostem a k větší svobodě patří.

Podrobné informace naleznete ke stažení níže vpravo dole

Organizační informace

Zázemí

Přechodový rituál proběhne v Krušných horách na okraji obce Orasín v domě se zázemím a jeho okolí. K dispozici je 18 postelí s lůžkovinami, 3x koupelna se sprchovým koutem a wc, sál, jídelna, venku další 3 suché wc, party stan, ohniště a louka na stanování, nedaleký les, rybník. Parkování možné přímo na místě. Po dobu pobytu je zajištěno stravování formou plné penze.

Časový harmonogram

začátek programu – úterý mezi 17 – 18 h
konec programu – neděle po obědě

Cena programu

Dospívající dítě – 5.500 Kč
Dospělý doprovod – 1.500 Kč

Ubytování

postel s lůžkovinami 400 Kč / osoba / noc (celkem 2000 Kč)
ve vlastním stanu 150 Kč / osoba / noc (celkem 750 Kč )

Stravování

500 Kč / dospělý (celkem 2500 Kč )
400 Kč / děti do 10 let (celkem 2000 Kč )
Podrobné informace naleznete ke stažení níže vpravo dole

Závazná přihláška

Důležité informace

Dokumenty ke stažení

Platbu zaslat na číslo účtu:

  • 2501221329/2010